,

Fronius TransTig 170 set

FRONIUS
Dostupnosť:

Dostupné u nášho dodávateľa


Digitalizovaná zváračka pre proces zvárania TIG/WIG-DC vo zvýhodnenom sete s horákom, uzemňovacím káblom a redukčným ventilom.

 1620,32 s DPH

Dostupné u nášho dodávateľa

Fronius zváračky

TransTig 170 /EF


Fronius TransTig 170 je plne digitalizovaný TIG-DC prúdový zdroj, ktorý vďaka technológii rezonačného inventora dosahuje efektívnejšie TIG zváranie.
Prostredníctvom vylepšenej konštrukcie výkonového dielu a technológie Power Factor Correction si zariadenie TransTig 170 vystačí so vstupným výkonom, ktorý je až o 40 % menší ako u porovnateľných konkurenčných systémov, pričom výstupný výkon zostáva rovnaký.
400-voltový ochranný obvod bráni poškodeniu, keď je zariadenie pripojené k príliš vysokému napájaciemu napätiu.

 • Čas predfuku plynu/doprúdenie plynu – V závislosti od nastaveného zváracieho prúdu TransTig automaticky vypočíta trvanie optimálneho doprúdenia plynu. Vylepšuje sa tým plynová ochrana konca zvarového spoja a volfrámovej elektródy
 • Vysokofrekvenčné zapaľovanie – Ak napríklad obmedzená dostupnosť konštrukčných dielov vyžaduje používanie zváracích horákov bez tlačidiel zváracieho horáka, je potrebné vysokofrekvenčné zapaľovanie Touch: prístroj rozpozná dotyk zvarenca a po uplynutí definovaného časového úseku zapáli elektrický oblúk presne na požadovanom mieste.
 • Trigger Mode OFF – Pri ukončení zváracieho procesu nastane po cielenej zmene dĺžky elektrického oblúka  automatické vypnutie zváracieho prúdu.
 • TAC – funkcia stehovania/TIG Puls – Prostredníctvom impulzných prúdov sa tavný kúpeľ rozkmitá. Uľahčuje to zostehovanie konštrukčných dielov a skracuje trvanie stehovania. Pulzný elektrický oblúk uľahčuje zvárací postup pri veľmi tenkých materiáloch, pretože vo fázach s menším množstvom prúdu sa vnáša o niečo nižšia teplota.
 • Zobrazenie PTD – Puls/TA – Pomocou tejto funkcie sa dá ovládací panel rozšíriť o dva dodatočné parametre „Puls“ a „TAC“.
 • Horák Up-/Down (UD) – Prostredníctvom tlačidla na rukoväti horáka sa dá zvárací prúd meniť aj plynule v priebehu zvárania.
 • Bodové a intervalové zváranie – Vďaka režimu bodového zvárania sa dajú zváracie body nastaviť v rovnomerných intervaloch. S ľubovoľne nastaviteľnou prestávkou intervalu sa môžu tieto ďalej vytvárať aj vo forme intervalového zvárania.

Filter ako štandard

Zariadenia Fronius sú takmer bez výnimky vybavené opätovne použiteľným filtrom na prach a nečistoty: komponenty výkonu vnútri systému tak zostávajú čisté.

FPP – FRONIUS POWER PLUG

Funkcia Power Factor Correction zabezpečuje sínusoidný
prúdový odber, a tým efektívne využívanie dostupného výkonu. Z elektrickej siete sa tak odoberá len toľko výkonu, koľko je potrebné. Okrem úspory energie to umožňuje nasadenie v dlhších sieťových vedeniach, lepšiu spôsobilosť generátora, ako aj vyššie hodnoty zváracieho prúdu – a to bez spustenia ističa.

Odolný plastový kryt a funkčný nosič

Funkčný nosič je ústredným prvkom konštrukcie prúdového zdroja. Drží všetky komponenty na mieste. Rovnako ako kryt je zhotovený z odolného plastu a testovaný na mechanické zaťaženia, ktoré zďaleka presahujú príslušnú normu. Tým sa docielila najlepšia možná odolnosť pri súčasne nízkej hmotnosti.

TMC – TIG MULTICONNECTOR

Jednotná prípojka na periférne zariadenia, ako napr. zváracie horáky so špeciálnymi funkciami (Up/Down, potenciometer) alebo diaľkové ovládanie, poskytuje používateľovi výhody presahujúce rámec produktu.

Jednoduchá obsluha zariadenia

1. OTOČNÉ A STLÁČACIE TLAČIDLO – na nastavenie tých najdôležitejších zváracích parametrov na funkčnej krivke

2. TLAČIDLO SKÚŠKY PLYNU – na preskúšanie toku plynu a prepláchnutie hadicového vedenia po dlhšej odstávke

3. TLAČIDLO NASTAVENIA – pre zváracie postupy 2-taktný, 4-taktný a elektródový režim

4. ZOBRAZENIE STAVU ZVÁRACIEHO POSTUPU – resp. 2-taktný, 4-taktný a elektródový režim

5. ZOBRAZENIE STAVU – Prevádzka s diaľkovým ovládaním, preťaženie elektródy, režim s celulózovou elektródou, Trigger Mode Off (vypnutie režimu Trigger), VF, TAC , režim pulzného a bodového zvárania

Rozsah balenia

 • TransTig 170 EF
 • horák THP 180 G Small Handle UD/kožené prevedenie/ 4m
 • telo horáka TTB 160P dl. 65 mm
 • uzemňovací kábel 3 m
 • redukčný ventil Fronius Junior
Katalógové číslo: Fronius TransTig 170 set Kategórie: ,
TRANSTIG 170/EF
Sieťové napätie (V) 1 x 230
Tolerancia sieťového napätia -30 %/+15 %
Sieťová frekvencia (Hz) 50/60
Sieťové istenie (pomalé) (A) 16
Maximálny primárny obvod (100 % D.C.) (kVA) 2,7 (140 A TIG)
Cos φ 0,99
TIG Z 40 % (A) 170
TIG Z 60 % (A) 155
TIG Z 100 % (A) 140
MMA Z 40 % (A) 150
MMA Z 60 % (A) 120
MMA Z 100 % (A) 110
Napätie chodu naprázdno (Puls) TIG (V) 35
Napätie naprázdno (Puls) elektródy (V) 97
Rozsah výstupného napätia TIG (V) 10,4 – 16,8
Rozsah výstupného napätia elektródy (V) 20,4 – 26,0
Stupeň krytia IP 23
Rozmery d × š × v (mm) 435 x 160 x 310
Hmotnosť (kg) 9,8
Kontrolný znak CE
Bezpečnostné symbol S

Video

Na stiahnutie

brožúra

manuál