Omicron GAMASTAR 196LS PFC

OMICRON s.r.o.
Dostupnosť:

Dostupné na objednávku


Multifunkčný zvárací synergický invertor českej značky Omicron, určený pre zváracie metódy MMA, TIG, MIG/MAG.

Výrobcovia: OMICRON s.r.o.
Hmotnosť (kg): 16.7
Zvárací prúd (A) max: 195
Zvárací prúd (A) min: 10

 938,88 S DPH

Dostupné na objednávku

Omicron

GAMASTAR 196LS PFC


Zvárací invertor Omicron GAMASTAR 196LS PFC je jeden z multifunkčných zdrojov rady GAMASTAR. Je určený pre zváranie obaľovanou elektródou MMA, zváranie v ochrannej atmosfére netaviacou sa elektródou TIG s dotykovým štartom Lift-ARC a k zváraniu metódou MIG/MAG v ochrannej atmosfére CO2, Argóne alebo zmesi plynov.
Tento synergický stroj je vybavený systémom PFC – “Power Factor Correction”, ktorý umožňuje prevádzku na jednofázových sieťach so striedavým napätím 1 x 230 V.

Funkcia PFC

Výhody tejto funkcie spočívajú v tom, že stroj je vďaka nej vhodný na pripojenie k zdroju prúdu 160V – 265 V. Vďaka malej náchylnosti na podpätie a prepätie sieťového prúdu je jeho prevádzka možná na elektrocentrálach alebo aj cez veľmi dlhé káble.

Zváranie metódou MMA

Pre zváranie obaľovanou elektródou je zváračka GAMASTAR vybavená funkciou HOT START, pre dokonalé zapálenie zváracieho oblúku. Pre pomalý nábeh zváracieho prúdu je prístroj vybavený funkciou SOFT START. A vďaka funkcii ANTISTICK dochádza k obmedzeniu zváracieho prúdu pri skrate.
Pri funkciách HOTSTART A SOFTSTART je možnosť nastavenia prúdu v percentách a takisto nastavenie ich času trvania.

Zváranie metódou TIG

Pri zváraní volfrámovou elektródou TIG je prístroj vybavený funkciami HOT START, SOFT START, ANTISTICK.
Pri DIG TIG zváraní oceníte nastavením doby dobehu zváracieho prúdu, nastavením koncového prúdu a plynulú reguláciu zváracieho prúdu.
V prípade pulzného TIG zvárania je možnosť nastavenia frekvencie pulzovania zváracieho prúdu.

Zváranie metódou MIG/MAG

Pri zváraní v ochrannej atmosfére MIG/MAG je možnosť na prístroji možnosť parametre voliť manuálne alebo synergicky. A nastaviť tak nastaviť dĺžku bodu, hodnoty zvarenia dlhými bodmi. Či možnosť prepnúť stroj do režimu dvoj-taktu alebo štvortaktu.

Hliník je možné zvárať metódou MAG iba drôtom ALMg o priemere 1,0 mm alebo 1,2 mm s horákom maximálnej dĺžky 3 metre, vybaveným teflonovým bowdenom a značkovými prúdovými špičkami určenými pre zváranie hliníku. Podávač drôtu je nutné osadiť kladkou s U profilom a zvarované hliníkové diely musia mať stenu minimálne 2 mm.

Stroj je vybavený dvojkladkovým podávačom zváracieho drôtu, euro-koncovku je možné pripojenie horákov 3,4,5 m.
Multifunkcný invertor je ma prehľadnú digitálnu riadiacu dosku pre nastavenie všetkých funkcií pomocou tlačidiel a zobrazuje priebeh zvárania na dvoch samostatných displejoch

Ďalšími funkciami pri nastavovaní je voľba predfuku, výletu, dohorenia, dofuku, body, bodové zváranie, 2T, 2T body, 2T pulzy, 4T, 4T body, 4T pulzy.

Kvalitná konštrukcia zváracieho stroja Omicron GAMASTAR 196LS PFC zaručuje vysokú spoľahlivosť aj jej vysoké možnosti využitia v mnohý odvetviach. Pre ľahkú manipuláciu a výborné zváracie vlastnosti Omicron GAMASTAR 196LS PFC si nájde uplatnenie či už v domácich alebo automobilových dielňach. A pri použití vhodnej ochrannej atmosféry je treba zvárať všetky druhy nízkolegovaných a vysokolegovaných ocelí.

Katalógové číslo: 2844 Kategória:
TYP GAMASTAR 196LS PFC
Kód 2844
Procesy zvárania MMA TIG MIG/MAG
Sieťové napátie (V) 1 x 230 (-30 % +15 %)
Prúdový rozsah (A) 10 – 190 30 – 195
Sieťová rekvencia (Hz) 50/60
Napätie naprázdno (V) 53
Sieťová poistka (pomalá) (A) 16
Zaťažovateľ 25 % (A) pri 40°C 190 195
Zaťažovateľ 60 % (A) pri 40°C 140 140
Zaťažovateľ 100 % (A) pri 40°C 120 120
Rozmery (D x Š x V) 520 x 235 x 410
Hmotnosť (kg) 16,7
Krytie IP 21 S